NOVINKY

14.10.2018

Novinky  hledejte v sekci vrh B

Ničím jiným teď totiž nežijeme. :)

Kocháme se miminky...Sekce vrhu B. :)

Novinka roku!

Máme miminka! Více v sekci sekci Vrh "B" :)

Co je u nás nového?

Spousta věcí, jen není moc čas na  doplnění webu

Pro všechny, kdo  si k nám chodí číst novinky o našich medvídcích:

Novinky hledejte u Atreie, v sekci Štěňátka, v sekci vrhu A.....:)

Galeje

10.2. přidán příspěvek  v sekci Pindruše 

Atrei

Od začátku ledna je nás víc......... 11.1.  k nám přijel Atrei

Pindruše nám dávají sodu... :-)


Více v jejich sekci

Web se nám podařilo oživit!


Být PC odborník, tak jsem na chybu přišla dříve.. Njn. Platit se prý musí všechno a nejen jakási doména. :-) Naštěstí i venkovské tetce bylo vysvětleno, co a jak a kdy je třeba aby se nám web vzbudil ze sna. :-)

Takže- Novinky:

V sekci VRH A přibyly fotky našich odchovanečků. Chybí pouze jediný, kterého si zvěčníme při plánované návštěvě a doplníme k sourozencům.

V sekci PINDRUŠE přibyla úžasná a velkolepě oslavená zpráva.V sekci ŠTĚŇÁTKA bohužel pro všechny čekající zájemce a Díky Bohu pro naše nervy nepřibylo plánovaně NIC! Opravdu Žulinku hodláme nakrýt nejdříve na podzim letošního roku. Takže - kdo vydrží čekat... Kdo ne, toho rádi nasměrujeme do chovatelských stanic, která nějaká malá roztomilá demoliční miminka mají !

Vrh "A"má  narozeniny!

My máme přání jediný..... :)

Zdraví štěstí dlouhá léta , přeje máma , "lidská máma "( a lidská teta) a taky dvě ségry! Miláčkové naši, mějte se stále co nejlépe! A tou správnou packou do druhého roku života!

Kdyby se Vám chtělo přijet se podívat 3.6.2017 na rodný dům a mámu se ségrami, budeme moc rádi!

Program je honička se sourozenci, kávička a dortík s páníčky. S pozdravem Vaši příbuzní z Žuligangu.

Pindruše už budou velké holky. Prý..... :D


Více informací najdete v jejich sekci našeho webu
 

Naše letošní plány

Drží se při zemi...

Mnozí se nás ptají, jestli si zopakujeme štěněcí manévry. Tak tedy - v první polovině tohoto roku( a možná ani v druhé) určitě NE!!!

Ještě jsme se tak úplně nevzpamatovali z řádění bandy roztomilých ničitelů, nedoplakali slzičky z loučení a hlavně - nevíme, jak naši odchovanečci vyrostli do dospělosti. Žulinka si mateřství sice užívala, ale rozhodně absencí miminek nebude strádat. Nepořizovali jsme si ji primárně jako maminku mnoha štěňátek. Pro zábavu jí zůstaly Pindruše. Takže - bude mít oddych. Dlouhý tak, jak uznáme za vhodné.

Doma máme opět tři velké psy, jak bývalo u nás zvykem. Nejstarší chodská fenečka Asta Skyšická chalupa ( Ája) nás bohužel v požehnaném věku 15,5 roku opustila 30.12.2016. Byla poslední z naší minulé trojice, kterou tvořila ještě její sestřička Ajka ( Kettynka) a středoasijská pastevecká ovčačka Sína, ještě o několik let starší. Prázdné místo v srdcích se těžko nahradí jinak než štěněcími alotriemi.

Jsme moc rádi, že Pindruše jsou natrvalo u nás. Z toho vyplývá ale mnohé další .

Aby každá návštěva neodcházela s ťapkou na zádech, oňuchaná, poskákaná, nohy pošlapané, kalhoty na cucky- je nutno Pindruše zpacifikovat, vychovat a vycvičit. A věřte , že dvě je větší "sranda" než jedna!

To, že bychom chtěli absolvovat výcvik zatím moc nevykřikujeme. Chtěli bychom, ano. Aby třeba možná , jednou mohl Žuligang pokračovat v další generaci. Ale spíše hlavně proto aby soužití s Pindrušemi bylo stejně pohodové jako s Žulinkou.

Holky s námi jezdí kam to jde, mezi lidi stejně jako do lesa. Ale přiznáváme, že když "jim blýskne lotrovina" , nedají si říci. Puberta? Sepsala jsem si pár postřehů pro kamarádku s psí puberťačkou - zkuste si to představit také. Pak každému z našich příznivců bude jasné, proč naše stránky nejsou prošpikované novinkami a proč svůj čas raději trávíme v terénu než u pc. :-)

Puberta, tentokrát psí. Tak si dáme zase jednu výčetku. Tentokrát je to  navíc pro dobrou duši, která se právě teď také potýká s psím dorostencem. Aby věděla, že v tom není sama.
Pindruše . Dvě retrívří slečny, které si přesně rozdělily sféry působení a ochočily svého páníčka. Apa mého muže, Diny mě. Manžovo noční půlhodinové vyvolávání nepřivolatelné Diny z venčení následované jediným mým zavoláním a dusnutím pacek o domácí práh. Moje snahy odnaučit Apu skákat mi na záda opakovaně trumfnuté otiskem přátelské medvědí tlapy přes celá záda. Když se nikdo nedívá, tak otiskem dvou tlap. Nejlépe na růžovou ( mou jedinou) bundu a před odchodem na rodičák Jéni. Ať každej ňouma s ADIDASkou vidí, co frčí v Jeřicích!
Moje sbírka skalkových trpaslíků je pryč. Z některých nezbyla ani lopatička. Ba ani čepička. Nechtějte vědět, v čem jsou kousky barevných trpaslíčků poznatelné. I keramická surikata byla připravena o ocas a hlavu. Barevné a v noci tak krásně svítící kýčovité ozdobné motýly jsem ještě nenašla. Ani v tom, v čem bývají zbytky trpaslíčků. Takže ani funus v hnoji nemůžu udělat.
Manžovo zahradní s láskou budované jezírko. Bylo tak krásné. Než Pindruše tentokrát svorně a navíc podporované zblblou a do té doby naprosto nic neničící mámou Žulinou přišly s nohama od bahna a v hubě každá leknín. Nikoliv květ, ale vybagrovaný květináč ze dna. Ani to jim nestačilo. Odtrhaly pásy pokryvné folie s kamínky imitujícími přechod z vody na břeh. Ryby zatím žijí. Zatím. Ale jezírko už nevypadá jak reklama na estetické vylepšení zápraží. Bylo obklopeno skalkou. Kameny - některé - ještě drží. Kytičky takovou výdrž neměly. Manžův bláhový nápad opatřít skalku decentním plůtkem se setkal s duo nadšením. Tolik planěk na vytržení! Jupí!
Ze zoufalství jsme koupili v Obi bytelný dřevěný plotový díl. Aby ochránil alespoň venkovní nazouváky na terase. To, že je plot nefunkční jsme zjistili v okamžiku, kdy nám Diny vesele přinesla několik lichých bot poschovávaných po našem rozlehlém hospodářství. Byl by z ní dobrý vyhledávací pes. Na otázku, kam jsi dala botičku, vždy nějakou donese. Bohužel málokdy v páru. Plot už není. Plaňky, vcelku bytelně stlučené snaživými ukrajinskými dodavateli OBI, mají uprostřed dílu díru. Jen tak. Prostě jedna z Pindruší prošla skrz. Následována ségrou a mámou.
No a velké vlněné finále. To by bývalo chtělo točit. Ostříhaná vlna z oveček Apě moc slušela. Manekýna. Nejdřív ji stáhla z tyče, na které vlna měla prosychat před zpracováním. Pak si ji nasadila jako papachu na hlavu . Pak o papachu přišla, protože závidící ségra ji chtěla taky. Z papachy se stalo NĚCO. UFO z vlny. Nevhodné pro přadleny. Možná jako výstraha pro ovce , co jim zbyde z kožichu, když se dostanou poblíž Pindruší.
Manža si naivně odložil několik pytlů tříděného plastového odpadu. Na minutku, než vyjede s autem. Chtěl je naložit a odvézt . Vzorný třídil. Nejvyšší kontrolní orgány našeho dvorku usoudily, že je nutné tříděný materiál překontrolovat. A to s vervou sobě vlastní. Tolik lítacích plastových věcí na jednom dvorku jsem v životě neviděla! Plajzáky tří retrívřic a rozchechtané huby honící ve větru bordel. Manža tak vteřinu před infarktem. Chvíli to vypadalo, že je tím nastartovaným autem přejede. Ale Apa mu přinesla nějaký pytlík od brambůrků, předsedla i odevzdala a vše je odpuštěno.
V okamžiku, kdy jsou vypuštěni na dvůr i krysaříci musí slyšet jekot i Antarktida. Krysaříci rozhodně nemají radost, pokud si je Pindruše chtějí pohazovat a popohánět jako úžasné oživlé plyšáky. Můj řev a NESMÍŠ by zmrazil v pohybu i Psa baskerwillského. Ale ne Pindruše. Je div, že zatím všichni pidipsi žijí. I když jsou retrívři ztělesněná něha, tak skoro 30 kg něhy a ještě dvojmo je na krysáčky fakt moc.
Doma už není co ničit. Koberec sežraly. Obklady odkousaly. I Žulinin plyšový netopýr už má pochroumaná křídla. Davídkova gumová kačenka zatím drží. Na to, že ji šlohly z koupelny se k ní chovají slušně. Jen se momentálně plaví v louži na dvorku a ne v koupleně.  Mám ještě pokračovat? Nebo už jste v klidu? Začeme se utěšovat, že psí puberta skončí . Prý brzy. :-)

PF 2017


Moji milí kamarádi z FB, internetu i vy "normální"!
Přeji nám všem aby se každá mlha na naší cestě rozplynula. Aby v roce 2017 čekalo na konci mlhy světýlko( nikoliv to z tunelu 3:) ). Za světýlkem někdo, kdo s námi vypije buď jen horký čaj na cestě nebo budeme společně popíjet drinky do konce našich světských dní.
Ať je v našem dalším roce teplo od srdce i od kamen!
Ať nám v prkenicích chrastí přesně tolik abychom nezpychli!
Ať mají naše sny čím dál přesnější obrysy!...
Ať naši dvounozí i čtyřnozí členové smeček vědí, že se máme rádi!
Ať nás neděsí ani TV ani petardy!
Ať je jaro jarem plným vůní, léto létem s malinami a zmrzlinou na triku, podzim plný hub a švestek na slivovici!
A hlavně - ať se tu příští poslední prosincový den zase můžeme s úsměvem potkat!
To je moje PF


Na webu je mrtvo

Zato u nás je živo 

Všechna miminka už mají svoje nové domovy. S některými jsme v kontaktu na FB, jiní občas zavolají, po některých se nám stýská a čekáme na zprávy, jak se mají.

Náš život zcela vyplnily Pindruše.

Nemáme čas na vnoučata, práci odbýváme, domácnost chátrá - náš svět obsadily Apa s Dindou alias Pindruše. Než budou vychované dámy jako maminka Žulinka, uplyne ještě hodně vody. Ale je to prima strávený čas. Protože je nám milejší běhání s Pindrušemi lesem a kolem rybníků, budeme na web asi kašlat.Tak nám to prosím,promiňte. :-)

Loučení se pomalu blíží

A bude to safra téžké

Medvídci roztomilí. I otce rodu zlákali k večernímu mazlení. Když nevíte, kde hledat lidské členy naší smečky,   nakoukněte k retrívřatům. Někdo z dvounožců tam určitě bude! :)

Když je vedro, chodíme večer na zahradu


Štěňátkům už je 6týdnů


Tak rádi bychom nafotili kouzelné momenty, ale chceme dopřát všem zájemcům pokoukání a pomazlení. Tak alespoň pár momentek z dnešního parného  dne. Bylo takové vedro, že místo štěňátek máme nafocený výborně podvozek karavanu, kde se všichni i s milou návštěvou schovávali...

Štěnátkům je už 5 týdnů

14.6.2016

Celých pět týdnů  je na světě naše jedenáctka !-)


Snídaně se podává v 7:30  :-)


4 týdny na světě


Dnes byly štěňátkům 4 týdny přidali jsme fotografie i  aktuální váhy do  galerie vrhu.

5.6.


Vláček unavených masožroutů. Decentní miska už nestačí, vytáhla jsem pekáč na husu po babičce.

Nové fotky

přidali jsme fotogalerii

Přidali jsme fotogalerii  speciálně pro  miminka.   Hned vedle sekce Štěňátka naleznete sekci vrh "A".

První bašta


první masíčková bašta :-)

Kontrola musí "bejt"!

 aneb nakukujeme do soukromí

Zítra budou 14deniny... :D

 aneb- všichni se nás ptají jak rostou..

 Zítra budou miminkům již dva plné týdny. Všechna štěňátka otevřela očka. Všechna rostou  a pečlivá maminka zaslouží za svou péči jen samá superlativa. Mnozí z Vás ( našich milých zájemců) se ptají a chtějí vidět- tak snad pár fotek Vám udělá radost.

A ještě aktuální váhy


Kluci

Modrý - 1080g

Zelený- 1070g

Fialový- 880g

Oranžový- 1040g

Červený- 1090g

Bezmašlový- 1080g 

Holky:

Modrá - 960g

Zelená- 920g

Fialová- 1050g

Oranžová- 920g

Bezmašlová- 850g

Týdeniny

7 dní na světě

Naše  "jedenáctka"  už je na světě týden.  My dvounožci od  nešťastného  úhynu  psí holčičky držíme hlídky dnem i nocí .  Při kviknutí z psího pelíšku vždy někdo startuje zkontrololovat  mimina.

Takže nejen psí máma, ale i dospěláci lidští jsou docela  unavení. 

Miminka se nám  odměňují  krásnými denními přírůstky. I Žulinka  se už pomalinku regeneruje.Sice  by potřebovala vykoupat, ale  slibujeme jí, že si všechna příkoří   způsobená pouhým otíráním mokrou houbou místo plavání v rybníce  vynahradí až  budou miminka soběstačnější a nebudeme mít strach z jejího nastuzení.  A jak rostou prckové? Viz tabulka dole:

Váha utěšeně stoupá. Mašličky na krku již bylo nutno vyměnit za větší. Tak snad je všechno OK. :-)

13.5.2016


Toto datum je opravdu smolné. K našemu velkému smutku jsme nalezli v noci  jednu z holčiček mrtvou za Žulinčinými zády. Buď ji nezkušená maminka zalehla nebo jí prostě nebylo přáno osudem žít. Prý se to stane. Ale je to opravdu smutné!

R.I.P. Malá krásná holčičko s červenou mašličkou...

Den druhý.. 

 První dny jsou náročné - zvlášť když miminek je tolik.

Tak máme omašličkováno, zváženo  a zkontrolováno. Dětičky  se snaží pít a maminka se o ně vzorně stará.


Den "D" nastal!

Miminka jsou na světě

1. poporodní-  těsně po porodu poslední  holčičky
1. poporodní- těsně po porodu poslední holčičky

Dne 10.5.2016 přivedla naše Žulinka na svět 12 miminek.

6 kloučků a 6 holčiček. Porod byl dlouhý, ale Žuli si vedla výborně.  Teď jsou na ní vidět rozpaky- miminka piští, hemží se a ona se tak moc snaží všechny  poctivě přepočítat a něžně ošetřit .

1.-15:40   chlapeček 427g  

2.-16:00 chlapeček 450g 

3.-16:15  holčička 420g 

4.-17:35 holčička 440g

5.-18:55 chlapeček 400g

6.-19:30 holčička 475g

7.-20:30 chlapeček 450g

8.-22:30holčička 430g  

9.-23:45 chlapeček 440 g

10.- 0:25 chlapeček 405g

11.- 2:00 holčička 418g 

12.- 3:20 holčička 430g


Už se nám to nachyluje.....

Termín porodu za dveřmi

- aneb užíváme si ležení na zádech protože na břiše už to Žuldě nejde....:-) Miminka se občas rýsují na bříšku ...  Podívaná  je to přenádherná...

Máme potvrzenu březost!

                                                           Štěňátka očekáváme v květnu.


Tatínek:

JCh CZ+HU, Ch HU, CZ, SK,PL GrandCh CZ, C.I.B.

Bonett Bride to Dorado Blanco "Rocky"


Maminka:

Dream April Bohemia Ariston- "Žuli"

Dnes jsme se přestěhovali z dočasného webu  "domů"


Žuli byla nějakou dobu přítomna na webu  spřátelené chovatelské stanice Bohemia Boro, protože jsem plánovala  miminka pod jejich křídly.  Jenže- přece jim nebudeme krást písmenka abecedy, když  miminka mohou být příslušníky vlastního "gangu"- Žuligangu. :-) Moje chovatelská stanice byla řádně zaregistrována.  Takže vítejte v Žuligangu.