Dream April Bohemia Ariston

Naše fenečka

Narozena :10.11.2013

Otec: Egoiste du Bois de la Rayere

Matka: Fidorka z Droužkova

DKK: A/A

DLK: 0/0

OVVR: splněno(219 b)

Výstavy:

Krajská výstava Hradec Králové, p.Andráš Polgár: Výborná, vítěz třídy

Klubová výstava Konopiště: p. Rikke Böring: Velmi dobrá


Dream April Bohemia Ariston- "Žuli" 


Chovatel: Marie Šustová

Majitel: Anna Zollmannová

Rodokmen


Rodokmen naší "Žuli" je plný nádherných a pracovitých zlatých retrívrů.  To zavazuje. Nepokazit výchovu, vychovat správného goldíka. Dodržet výcvik, výživu a zkusit i výstavy... Stojí za to si to odzkoušet. I když mnohdy Žulísek doplácela na naši neznalost retrívří duše, vše se podařilo. Zásluhou Žuli a jejím přirozeným vlohám.  Díky chovatelům před námi, kteří nám dali možnost poznat  Golden retrievra tak, jak má být.  Pracovitý, milý nekonfliktní a přitom líbezně pohodový pes.

Zdraví

Budeme ještě pokračovat v dostupných testacích. Zatím máme základ, který je SUPER!


DKK: A/A

DLK: 0/0

DKK a DLK  dopadlo výborně! Obojí výsledky má Žulinka negativní- je tedy   podle vyjádření MVDR Snášela bez jakýchkoliv vad v obou sledovaných parametrech. Jako správný amatér postupně zjišťuji, že testů a tudíž prevence pro zdravý chov se dá dělat daleko víc. Postupně je všechny přidáme. I když nejsou povinné, zajímá mě, co si moje Blondýna nese za výbavu. Každopádně, pokud budeme  chtít miminka, budu hledat tatínka s veškerými testacemi abych posílila to dobré, co v GR je.

Výchova a výcvik

Povinné máme, jak dál se uvidí.

OVVR: splněno(219 b)

Žuli je  šikovná a pracovitá. Nebyl problém prakticky  bez přípravy  splnit požadavky OVVR. Má rozhodně na víc. Jenže...   Ne že bychom byli líní, ale  Žuli byla plánovaně pořízena jako společník. Jako rodinný pes, bez ambic na úspěchy výstavní a natož pracovní.  To splňuje na 100%.  I když v  mojí mamce hlodá  pokušení pokračovat ve výcviku, uvidíme, jak nám ( lidem) pracovní a rodinné vytížení dovolí   zvyšovat Žuldiny dovednosti .  Žuli to každopádně baví s námi všude- na výletech i při neúnavném aportování odkudkoliv.  I to je  při vlastnictví psa výhra.

Výstavy

Možná by to šlo...


Krajská výstava Hradec Králové, p.Andráš Polgár: Výborná, vítěz třídy

Klubová výstava Konopiště: p. Rikke Böring: Velmi dobrá

Možná by to šlo. Kdyby: Kdybychom dokázali lépe připravit srst naší Blondýnky. Možná by její jedno vítězství na krajské bylo následováno  dalšími  jinde , výše a ještě výše. :-) Jenže:   Na Konopiště byla Žuli ostříhaná jen z jedné strany.  Máti ztratila  nervy, když domluvený střihač  večer před výstavou  s omluvou odřekl. Sice zkusila střih ala inspirace z internetu, jenže holt vzhledem k pokročilému večernímu času a nedostatku trpělivosti  a ostrých nůžek  s několika jadrnými hláškami úpravu  vzdala.

Vykoupat není takový problém. Ale takzvaný grooming je zcela mimo záběr koholiv u nás doma.  Já si  sice umím odbarvit vlasy a mamka  strojkem ostříhá všechny mužské členy domácnosti i ovce, ale výstavní úprava GR je pro nás obestřena tajemstvím.  A možná zůstane tajemná  i nadále.